O školce

Školka U Kočovny je umístěna v bývalé vile v okrajové části Náchoda – v Bražci. Působí dojmem domácího prostředí. Uvnitř budovy se nachází několik místností, které jsou rozděleny podle významu. V přízemí je šatna dětí a sociální zařízení, kuchyň, jídelna, ložnice a místnosti pro personál. V poschodí najdete tři menší místnosti, které slouží jako herny i pracovní koutky dětí a sociální zařízení.

Zahrada mateřské školy je členitá, od ulice je oddělena pásem zeleně, v zadní části přímo navazuje na les. K pobytu dětí venku se mimo školní zahrady nabízí spousta míst v zahrádkářské kolonii, v lesích kolem Branky a Bražce, údolí Metuje a louky v jejich okolí.

Děti nemusejí míjet žádné rušné silnice ani křižovatky, protože několik metrů od budovy mateřské školy začíná krásná příroda. Mateřská škola je svojí polohou i vnitřním prostředím (klasické stavební materiály bez škodlivých vlivů) vhodná i pro děti se zdravotními obtížemi.