Plán aktivit MŠ

Divadelní a loutkové představení nám nabízí agentura paní Ulbertové z Hradce Králové a herci za námi přijedou do mateřské školy. Krásné zpracování a mluvený projev nám vždy připraví pan Bílek, pan Peřina a paní Kelemenová i paní Vlčková a Eliášová.
 
V současné době spolupracujeme s divadelní agenturou Ludmily Frištenské. Na každý měsíc nabízejí divadlo, které se vztahuje k ročnímu období, svátkům, k posílení kamarádských vztahů, k vytvoření správných společenských, hygienických návyků apod.
 
Výstavy, exkurze, besedy plánujeme podle aktuální nabídky, z nahodilých situací, ochoty rodičů zprostředkovat či nabídnout exkurzi či besedu, plánu jednotlivých oddělení v daném roce.

Akce pro děti, děti a rodiče:  mikulášská nadílka, vánoční tvoření a vánoční posezení s ochutnávkou cukroví a dárečky pod stromečkem, karneval, Velikonoce, besídky a dílničky pro děti a rodiče, dopravní dopoledne – jízda zručnosti na koloběžkách, tříkolkách podle vyspělosti dětí.  Návštěvy v základní škole s předškoláky. Na konci školního roku oslavíme Den dětí a ukončíme rozloučením s předškoláky, kteří odcházejí do základních škol.

Výlety pořádáme do našeho překrásného okolí na Homolku, Bělovse, Dobrošova, Pekla, Nového Města nad Metují, náchodský zámek, lesoparku Montace. Na svých výletech dětem přiblížíme historii, pověsti a zajímavosti našeho kraje.

Nezapomínáme na prezentaci naší mateřské školy na veřejnosti. Třída Kuřátek pravidelně
připravuje program pro vítání nových občánků na radnici, příspěvky do Novin Náchodska a Echa, děti kreslí vánoční a novoroční přání pro charitativní organizace.